İnternet dünyası 1994 yılında bireysel kullanımlar amacı ile hayatımıza girdiği günden bu yana giderek büyümeye devam ediyor. Artık internet kullanım oranları öyle bir hal aldı ki, hemen hemen hayatımızın her alanında bize kolaylıklar sağlıyor bu uçsuz bucaksız dünya. Peki biz şehir şehir, ülke ülke dolaşan gezginlerin hayatına da kolaylıklar getirmedi mi? Getirdi tabiiki…

Türkiye’de 2017 yılında online olarak satılan uçak biletleri sayısında %27 oranında bir yükselme görüldü. Artık, saatlerce uğraşarak en uygun uçak biletlerini aramak yersiz bir klişe olarak hayatlarımızın eski sayfalarında kalacağa benziyor. Gezginleri ilgilendiren haberimizin detaylarına inmeden önce dünyada ve buna paralel olarak Türkiye’de internet kullanımının ne seviyede olduğuna kısa göz atalım.

Dünyanın Yarısından Fazlası En Az Bir Akıllı Telefon Kullanıyor…

İnsan hayatına girdiği günden bu yana sürekli olarak gelişmeye devam eden internet dünyasının bugün dünyada ve bunun paralelinde Türkiye’de ne durumda olduğunu anlamak için, We are Social ve Hootsuite işbirliği ile yapılmış olan araştırmanın sonuçlarını kısaca belirtiyoruz.

Araştırmaya göre;

  • Dünyanın yarısından fazlası en az bir adet akılı telefon kullanıyor.
  • Dünya nüfusunun neredeyse üçte ikisi bir cep telefonu sahibi.
  • Dünya genelinde web trafiğinin artık yüzde ellisinden fazlası cep telefonu üzerinden geliyor.
  • Dünya nüfusunun beşte birinden fazlası son 30 gün içerisinde online olarak alışveriş yaptı.

Evet, araştırma sonucundan çıkan veriler dünya genelinde internet kullanımının ve online alışverişin ne denli vazgeçilmez boyutlarda olduğunu kanıtlıyor.

Online Uçak Bileti Alın! Tasarruf Miktarınızı Katlayın…

Online uçak bileti alım oranlarından ve faydalarından bahsetmeden önce kartınızın online alışverişe açık olup olmadığını öğrenmenizde fayda var. Bu konu hakkında daha önce yayınladığımız makalemize buradan ulaşabilir ve gerekli bilgilendirmeleri alabilirsiniz. Türkiye’de internetin hızla yaygınlaşması devam eden bu süreç ve bu süreç içerisinde en çok büyüyen alanlardan biri de online alışveriş platformları.  Biz gezginleri ilgilendiren kısıma gelecek olursak elbette ki online uçak bileti ya da otobüs bileti alabiliyor olmamız harika fırsatlar yaratıyor. Örneğin 2017 yılı içerisinde online uçak bilet alımı rekor büyüme kat ederek yüzde 27 büyüdü. En az yedi gün öncesinden online uçak bileti araması yaparak onlarca firmanın uçak biletlerini karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. Elbette ki; online uçak biletinin bu denli yaygınlaşmasının nedeni sık sık seyahat eden insanların bütçelerinde harika bir tasarruf bölümü oluşturuyor olması. Aynı hizmet için çok daha uygun fiyatlar bulmanızı sağlayan bilet arama motorları mevcut.  İsmi lazım değil baş harfi NeredenNereye.com diyoruz ve online uçak bileti alımlarınızda en uygun uçak bileti fiyatlarını sunuyoruz, belirtmeden geçmeyelim dedik. 🙂

En Çok Bilet Alınan Rotalar

Türkiye’de internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte online uçak bileti alımlarının da yüzde 27 oranında büyüdüğünü söylemiştik. Türkiye’den yurt dışına en çok alınan biletler 2017’de Kiev olarak görülüyor. Aynı şekilde yurt  içinde online uçak biletlerinde en çok tercih edilen rota İzmir olmuş. Listede İzmir’in ardından İstanbul geliyor.  Yurt dışı gezilerinde ise Türkiye’nin ikinci tercihi Bakü olmuş sıralamanın daha sonrasında ise Amsterdam, Dubai, Paris ve Berlin yer alıyor.

Online Uçak Biletinde Lider THY

Türkiye’de yer alan hava yolları firmaları içerisinde online uçak biletinde en çok tercih edilen marka THY oldu. Kurulduğu yıldan günümüze kalitesinden hiçbir zaman ödün vermeden ilerleyen THY, Avrupa’da da tercih edilen hava yolları arasında bulunuyor.  

En Fazla Salı Günü

Online uçak bileti alımlarında en çok tercih edilen gün arasında ise Salı günü yer alıyor. Salı günleri hava yolu firmalarının en çok indirim uyguladığı ve en uygun uçak bileti fiyatlarının bulunduğu gün bu nedenle kullanıcılar bugünde uçmayı tercih ediyor.

Araştırma sonuçları bu şekilde. Yolculuklarınız için en uygun uçak biletlerini NeredenNereye.com üzerinden alabileceğinizi zaten biliyorsunuz. İyi yolculuklar… 🙂

“Seyahat için yaptığın yatırım kendin için yaptığın en iyi yatırımdır.” – Matthew Karsten

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı buraya girin