Merhaba sevgili seyahat severler… Malumunuz yolculuk o yada bu şekilde hepimizin hayatında ayrılmaz bir unsur. Kimi zaman iş için seyahat etmek zorundayız, kimi zaman yalnızca canımız öyle istiyor. Nedeni ne olursa olsun yolculuğumuzu en rahat, en konforlu şekilde geçirmek kendimizi yol boyunca güvende hissetmek en büyük hakkımız. Günümüz dünyasında ise uzak mesafeleri gelişen teknoloji yakın etmek oldukça sıradan. İnsanlık olarak çağımızda en hızlı ulaşımı hava yolu aracılığı ile sağlıyor olsak da otobüsler hala en çok kullanılan ulaşım aracı olmaya devam ediyor. Bunun çeşitli nedenleri olabilir elbette… Biz de bu durumda seyahat severlere bir hizmet sunuyor ve otobüs yolculuğunuzu olabildiğinde rahat ve keyifli geçirmeniz için otobüs firmanızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini kısacık listeliyoruz.

– Servis imkanı var mı?

Efendim, özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız servis tercih edeceğiniz otobüs firmasının servis imkanının olması çok büyük artı olacaktır. Otobüs firmalarının hangi güzergahlar için servis sağladığı firmaların bilgisi dahilinde belirlenmektedir. Bu nedenle güzergahınız için tercih ettiğiniz firmadan bilet almadan önce servisinin olup olmadığını firmaya ulaşarak sormanız da fayda var. Özellikle gece seferleri için şehrin bir ucundan diğer ucuna gidecek yolcular için servis hayat kurtarır diyebiliriz. Sefer saatinden en az on beş dakika önce otobüs kalkacağı noktada bulunmak seferinizi kaçırma ihtimalini de ortadan kaldıracaktır.

– Elalem ne der?.. (Müşteri yorumları)

Efendim, bizim kültürümüzde, “elalem ne der,” şeklinde bir kalıp vardır malumunuz. Aslında bu pek iyi anlamda kullanılmasa da biz farklı bir noktaya değinmek istiyoruz. Güzergahınızın belli olduktan sonra farklı birçok otobüs firması arasından tercih yapmanız gerekecek. Hangi firmanın ne gibi imkanları olduğunu ve bunları nasıl sunduğunu bilmek, yolculuk keyfinizi arttırmak için bunlar doğrultusunda bir tercih yapmak yerinde olacaktır. İşte tam bu noktada firma için “elalem ne demiş” diyerek, aynı güzergahta sizden önce yolculuk gerçekleştirmiş kişilerin yorumlarına bir göz atmakta fayda var.

– Araç filosu hakkında bilgi edinmek…

Otobüs yolculuğu boyunca, sefer süresi, hizmet kalitesi, yapılanlar ikramlar ve daha birçok etmen seyahatin kalitesini etkiliyor. Bu etmenlerden bir tanesi de otobüsler ve donanımsal yetkinlikleri. İtiraf etmek gerek ki pek çok firma otobüs filosunun modern yapıda olmasına özen göstermiyor. Büyük firmalar ise bu konuda oldukça hassas. Bu nedenle iyi bir firmadan otobüs bileti almayı düşündüğünüzde hemen firmanın resmi internet sitesi üzerinden filosunda barındırdığı araçları ve bu araçların ne gibi donanımlarının olduğunu görmeniz mümkün. Bugünler de otobüslerde yolculuğunuzu rahat geçirmeniz için yok yok denilebilir. Wi-fi seçeneğinden kategori edilmiş ve karşınızdaki ekranlardan rahatlıkla izleyebileceğiniz filmler bunlardan yalnızca birkaçı.

– Biletlere ulaşım imkanı…

Firmaya dilediğiniz zaman ulaşmak yada bu firmanın biletlerini istediğiniz zaman aralığı için bulabilmek de oldukça önemli bir unsur. Neyse ki bu duruma NeredenNereye.com çözüm üretiyor diyebiliriz. İnternet üzerinden yaklaşık olarak on yedi yıldır seyahat hizmeti sağlayan NeredenNereye.com yolcuların en kısa sürede en uygun biletleri bulmasına olanak sağlıyor. 150’den fazla otobüs firmasının belirlediğiniz güzergah için biletlerini karşılaştırmalı olarak görmek yalnızca birkaç dakikanızı alıyor. Tercih ettiğiniz firmanın biletinizi iptal ve iade etmek için ne gibi şartlar ortaya koyduğunu öğrenmek de sizin için faydalı olacaktır.

– Molalar ve ikramlar

Her insanın farklı olduğunu unutmamak gerek… Bazen elimizde olmadan sağlık sorunlarımız nedeni ile farklı ihtiyaçlarımız olabiliyor. Bununla birlikte otobüs firmasından talep ettiğimiz farklı hizmetlerde olabilir. Aracın ne kadar zaman aralığı ile mola vereceği, nerelerde duracağı firmalar tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle bilet alımla ilgili tüm işlemlerinzi tamamlamadan önce otobüs firmasına ulaşarak mola ve ikramları konusunda bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

– Fiyat kalite oranı…

Hemen hemen bütün alışverişlerimizde olduğu gibi otobüs bilet satın almak söz konusu olduğunda da fiyat bizim için en önemli etmen. Bu konuda yapmanız gereken ise oldukça basit. NeredenNereye.com üzerinden firmaların bilet bilgilerini karşılaştırmalı olarak gördükten sonra yukarıda saydığımız maddelere dikkat ederek firmanın bileti için istediği fiyatın uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekiyor.

Hazırlıklarına başladığınız yolculuklarınız için en kısa sürede en uygun otobüs yada uçak biletlerini NeredenNereye.com üzerinden ucuz bilet sorgulaması yaparak bulabilirsiniz.

2 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı buraya girin